Επίσκεψη της Υπουργού Παιδείας κ. Ν. Κεραμέως στο αμιγές Ελληνικό Νηπιαγωγείο, Δημοτικό, Γυμνάσιο-Λύκειο Βρυξελλών (25-9-2019)

1. Αναμνηστική φωτογραφία στο σχολείο μετά από μια εποικοδομητική συζήτηση με τους φορείς της ελληνόγλωσσης εκπαίδευσης στο Βέλγιο. Από αριστερά: π. Φιλάδελφος, κ. Χ. Σαββοπούλου (Διευθύντρια του Γυμνασίου-Λυκείου), Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Κάτω Χωρών κ. Αθηναγόρας, Υπουργός Παιδείας κ. Ν. Κεραμέως, κ. Θ. Διαλεκτόπουλος (Συντονιστής Α΄/θμιας & Β΄/θμιας Εκπαίδευσης), κ. Ε. Κατόπη (Διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου).

2. Η Υπουργός Παιδείας κ. Ν. Κεραμέως με τον Συντονιστή Εκπαίδευσης κ. Θ. Διαλεκτόπουλο και ομάδα καθηγητών του Ελληνικού Γυμνασίου-Λυκείου Βρυξελλών.

3. Η Υπουργός Παιδείας κ. Ν. Κεραμέως με τον Συντονιστή Εκπαίδευσης και τις Διευθύντριες στην είσοδο του αμιγούς Ελληνικού Νηπιαγωγείου, Δημοτικού, Γυμνασίου-Λυκείου Βρυξελλών.

4. Η Υπουργός Παιδείας κ. Ν. Κεραμέως συζητά με μαθητές του Ελληνικού Γυμνασίου-Λυκείου Βρυξελλών.

5. Η Υπουργός Παιδείας κ. Ν. Κεραμέως συζητά με μαθητές του Ελληνικού Γυμνασίου-Λυκείου Βρυξελλών.

6. Η Υπουργός Παιδείας κ. Ν. Κεραμέως με μαθητές του Ελληνικού Νηπιαγωγείου Βρυξελλών.