Κοπή Βασιλόπιτας Ελληνικό Σχολείο Βρυξελλών

Την Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο Κεστεκίδειο Αμιγές Ελληνικό Σχολείο Βρυξελλών η κοπή της βασιλόπιτας για την νέα χρονιά με τη συμβολή και προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου.
Στην εκδήλωση, η οποία πραγματοποιήθηκε στον προαύλειο χώρο του σχολείου, παραβρέθηκε η Συντονίστρια Εκπαίδευσης Βρυξελλών κα Φωτεινή Κολλάρα η οποία έδωσε τις εγκάρδιες ευχές της σε μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς.
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Στρατιωτικός Αντιπρόσωπος της Ελλάδας στο ΝΑΤΟ και ΕΕ, Αντιναύαρχος Ιωάννης Παυλόπουλος. Ο κ. Παυλόπουλος ευχήθηκε στους μαθητές και στις μαθήτριες και στο εκπαιδευτικό προσωπικό, ενώ ως έμπρακτη στήριξη της Στρατιωτικής Αντιπροσωπείας στην ελληνόγλωσση εκπαίδευση του εξωτερικού πρόσφερε για χρήση των μαθητών ένα σετ ρομποτικής και μία τηλεόραση.