Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις του Δημοτικού Σχολείου Βρυξελλών (2)

Την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου – τελευταία μέρα λειτουργίας των σχολείων πριν τις χριστουγεννιάτικες διακοπές – έγινε εκκλησιασμός του Ελληνικού Γυμνασίου Λυκείου Βρυξελλών και ο π. Αθανάσιος εξασφάλισε για τους μαθητές κεράσματα στον ενοριακό χώρο της εκκλησίας. Δόθηκαν οι έλεγχοι προόδου στους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου και υπήρξε μια εγκάρδια συνεργασία με τους  εκπαιδευτικούς και τους γονείς των μαθητών. Η μέρα τελείωσε με την προβολή του ιστορικού ντοκιμαντέρ για τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου «Διαπολιτισμική προσέγγιση της εικονογράφησης των Χριστουγέννων» που επιμελήθηκε και παρουσίασε ο Συντονιστής Εκπαίδευσης για το ΕΝΑ Channel. Οι μαθητές ευχήθηκαν Καλά Χριστούγεννα και έδωσαν ραντεβού στο σχολείο για του… χρόνου!